500L TUTVUSTUS

500L ühendab endas 500 stiili ikoonilise olemuse ja Fiati disaini funktsionaalsuse. Kui 500 on superväikeauto, mis sobib ideaalselt noortele inimestele ja linna; siis Fiat 500L on esimene auto 500 perekonnas, mis suudab ühekorraga mahutada väikeseid rõõme ja elu suurimaid tundeid: lapsed, sõbrad, reisid, muusika.


DISAIN

Täht L võtab kolme ingliskeelse sõnaga kokku kolm Fiati lahenduses sisalduvat dimensiooni: large tähistab funktsionaalsust ja avarust; light tähendab kasutajasõbralikku tehnoloogiat ja keskkonnasäästlikkust; ning loft viitab trendiloovale keskkonnale, kus inimene saab elada täiel rinnal.
Loft: personaalne stiil

Loft (ehk eluruumi tähenduses stuudiokorter) on nüüdisaegne, lai, avatud ja valgusküllane mõõde. See on just nagu uus 500L, mis on välja mõeldud ja toodetud samal viisil kui kaunis ja funktsionaalse disainiga hoone. Keskus Centro Stile Fiat, mis ammutas inspiratsiooni cab forward-kontseptsioonist, mis oma modernsel moel püüdleb avarama välise nähtavuse ja suurema sisemise valguse poole, on paigutanud mudeli 500L klaasid ümberringi, mis oma klassis parimale nähtavusele lisaks tagab parema juhtimistunnetuse teel ning muudab parkimismanöövrid lihtsamaks.

1,5 ruutmeetri suurune klaaskatus, mis on oma kategoorias suurim, laseb salongi ohtralt valgust. See on saadaval kahe versioonina: elektriline katus või Skydome. Samuti on värvivalik oma 11 keretooniga omas segmendis rekordeid purustav. Valida saate 333 võimaliku kombinatsiooni vahel, mis sisaldab 3 erinevat katusevärvi, 4 viimistlusvarianti (Pop, Pop Star, Easy ja Lounge) ning 3 tooni valuvelgedel.

Muutke oma auto unikaalseks ja isikupäraseks objektiks. Seda eesmärki silma pidades disainis Centro Stile Fiat ja tootis Mopar uue 500L-i jaoks Lineaccessori tootegrupi. See on ettevõtte tootemark, mis on suunatud hoolduse ja varuosadega ning klienditeenindusega seotud tegevustele. Enam kui 140 toodet lisavad mugavust ja parandavad autos vaba aja tegevuste nautimist ning elukvaliteeti.


INDIVIDUAALSUS

Large: piisavalt ruumi
500L väljendab Itaalia stiilset maitsekust, millel on silmatorkav välimus ja mis tõlgendab Fiati omanäolist oskust mõelda välja ja disainida autosid, mis on innovaatilised nii sisult kui ka vormilt. Sisu muutub tõhusa ruumijaotuse ideeks, mis eristab kõiki innovaatilisemaid Fiati mudeleid ajaloos. Just nagu 600 Multipla oli väikeautode kontseptsiooni eelkäija, on 500L Fiati uus tõlgendus „lihtsalt rohkem"-filosoofiale, mida rakendati Multispace'i mudeli kontseptsiooni juures. 500L sõnastab emotsionaalses võtmes ümber moodsale perele mõeldud väikesõidukite kategooria, arendades 500 perekonna mõningaid stiililisi detaile pretsedenditutes vormides.

Viimaste uuringute kohaselt on keskmise Euroopas müüdava auto pikkuseks 4,1 meetrit. See on standardpikkus, mis võimaldab teil mugavalt reisida ja liikluses liikuda. Fiat 500L on 4 meetrit ja 15 sentimeetrit pikk. Kuid tõeline konkurentsieelis on see, et olles Fiat Puntost vaid 7 cm pikem, mahutab Fiat 500L viis kahe meetri pikkust reisijat koos nende viie kohvriga lihtsalt ja ilma reisijatele mõeldud ruumis järeleandmisi tegemata. Piisab sellest, kui öelda, et Fiat 500L uhkeldab oma reisijaruumi indeksiga omas segmendis: esiistmele ja tagaistmele mõeldud ruumi liitmisel on reisijate päralt 3,17 kuupmeetrit ruumi.

Uus mudel on oma kategoorias juhtival kohal väliste mõõtude – 415 cm pikk, 178 cm lai, 166 cm kõrge ja 261 cm teljevahega – ning sisemise ruumi vahelise suhte mõistes, kus sisemine ruum tähendab salongi ja mahukat 400-liitrist pagasiruumi, mis mahutab kuni viis ratastel kohvrit. Tagumisi istmeid saab pikisuunas reguleerida ning eraldi kokku panna, suurendades nii tagumisel istmel reisijate mugavust veelgi. Tänu Fold&Tumble-funktsioonile on võimalik tagumisi istmeid kallutada täielikult ette, saavutades sel moel lamedapõhjalise ruumi pagasi jaoks.

Fiat 500L on seega suur ka oma funktsionaalsuse poolest, nagu näitavad seda 1500 võimalikku siseruumi konfiguratsiooni. Näiteks saab autos lihtsalt transportida ükskõik milliseid kuni 2,4 m pikkuseid esemeid, voltides alla kõrvalistme ja vaid ühe tagumise istme. Isegi kui peate kasutama kõrvalistet nii-öelda lauana, saate selle voltida ettepoole, mis tagab täieliku tugipinna.

Väliseid mõõte silmas pidades on auto kandevõime oma kategooria parim. Pagasiruumi kolmeks tasapinnaks jagava Cargo Magic Space'iga saate eraldada õrnu esemeid tugevamatest, puhtaid esemeid määrdunutest ja märgi esemeid kuivadest.

Light: altruistlik tehnoloogia

Täht L tähistab kergust ehk seda kergusetunnet, mis muudab elukvaliteedi paremaks ja lihtsustab elu, innovatsiooni, mis ei ole eesmärk omaette, vaid mida kasutatakse alati inimese hüvanguks. Lisaks on Fiat alati olnud innovaatilisuse musternäide, pakkudes oma autodes kõrgetasemelisi tehnoloogilisi lahendusi, mida on siiski lihtne kasutada ja mis rahuldavad nii igapäevase liikuvuse konkreetseid vajadusi kui ka tõusvat sotsiaalset teadlikkust teiste inimese, keskkonna ja ohutusnõuete suhtes.


ÖKOLOOGIA

eco:Drive LIVE'i
Samuti on võimalik reaalajas vaadata kogu informatsiooni uhiuue eco:Drive LIVE'i tarkvara 5-tollise puutetundliku ekraani vahendusel. See tarkvara on Fiati poolt 2009. aastal väljatöötatud keskkonnasõbraliku rakenduse uusim arendus. Tänaseks on eco:Drive'i rakendusel üle 80 000 kasutaja. Süsteem suudab analüüsida teie sõidustiili tänu autolt kogutud andmetele ja annab personaalseid soovitusi, kuidas vähendada kütusekulu ja CO2 emissiooni kuni 16%. 500L-i juures ärkab eco:Drive ellu, mis tähendab, et saate tagasisidet oma sõidustiili kohta reaalajas ja võite seega kohe proovida vähendada kütusekulu ja saastemäära. Lisaks on võimalik iga reisi andmed salvestada süsteemiga ühilduvale USB-mälupulgale ja nutitelefoni. Pärast andmete analüüsimist arvutis saate personaalsed sõidusoovitused, et vähendada emissiooni kuni 16%.